Blogger Widgets

4 Eylül 2012 Salı

ONUR AIR rezaleti!!!!

02.09.2012 İzmir-İstanbul sabah 9:50 uçuşu 7 saat rötar yaptı. Saatler geçmesine, insanların bir yetki ile görüşmek istemesine rağmen Çelebi firmasının yetkililerinden öteye ulaşamadık. Onlarda ONUR AIR bize bu kadar bilgi veriyor diye saatlerce bizi oyladı. Yurtdışı uçak tranferi olanlar kaçırdı. Bilgi alamamamız üzerine yolcuların büyük bir bölümü ONUR AIR kontuarına gitti. Uzun bir süre ilgi göremedik. 

İptal durumunda uçak biletleri 400 TL civarında dolaşıyordu, otobüs firmalarında da yer yoktu. Sonunda hava alanı müdürü kendi çıkıp bir uçak ayarlanacağını söyledi. Saat 15 küsürlerde 16:30 gibi yurt dışıdan gelen bir uçağı bize ayarladıklarını bildirdiler. Bir saatte bulunamıyan 6 kişiyi uçağın içinde bekledik. 


Şirketlerin kalitesi böle durumlarda ortaya çıkıyor. Yaklaşık 5-6 saat hiç bir net bilgi alamadık. Zoraki bir sandöviç ve içecekle son saatte oyaladılar bizi. Bir içecek bi sandöviç için 15-20 tl alınan bir ortamda (4 kişilik bir aileyi düşünürsek) insanların fiili isyanı sonucu midemize bişe girdi.

Bir sitede aynı gün gerçekleşen başka bir ONUR AIR rötarı ve insanların kontuarda yaptığı aşırılık ve isyanı eleştiren insanları okudum. Belliki kaptan ve uçak çalışan ve yetkililerinin de yazdığı bir site. Bu fiili isyanı yapan yolcular için cahil tahammülsüz vs. diyolar. Yurtdışında böle bişi yok paşa paşa bekliyolar rötarları diyolar. Haklılar belki. Fakat söyle de bişi var. İnsanları cahil ve tahammülsüz yapan zincirleme birbirini tetikleyen düzendir. Türkiye de köle gibi çalış ama ota boka vergi ver, trafikte saatlerce sürün havaya benzin ve zaman harca, benzin fiyatlarından da bahsetmiyorum, devlet dairelerinde selam bile vermeyeceğin tavırdaki insanlarla işini halletmeye çalış, ihaleler, paraya dayalı işler rüşvetle yolunu bulsun, dinini yaşayana reklamlı dinciler tarafından Allah'la olan yakınlığı konusunda rütbe verilsin, eşek gibi anan baban baksın, okutsun seni, başarılarla hayata atıl ama sonuç kişisel problemi olan insanlarla idareten çalış, emeğine ne saygı, ne karşılığı doğru olan bir maaş verilsin. 

Haaa gelelim havalimanına... Orda da insan yerine koyulma... insanların isyanda aşırılıkları cahillikten ama tahamülsüz ve diğer  karşılaştırılan ülkelere göre sakinliğimizi bilemememiz belki içimizdeki deli kandan ama gayet belliki diğer ülkelerde olmayan ve Türkiyemde bariz bi şekilde olan halkıyla yükselen ve haklından fazlasıyla aldıkları ile dönen ekonomisi ve bu ülkenin milletinin bu vericiliğe karşılık her kurumda düzeni beklerken kaale alınmaması ve buna karşı olan duruşudur. Bu duruşta kendini bilmez prokovatörleri ayrı tutuyorum. Onlar zaten haklıyen her zaman haksız duruma düşmeye mahkumlar. Saygılar....

Hiç yorum yok: